• Boston'da da Fecr aynı!

  Boston'da da Fecr aynı!
  8.7.2015

  FITRAT HABER (İstanbul) - Harvard Medical School Boston'da araştırma yürüten Yrd. Doç. Dr. M. İlhan Şahin'in duyarlı ve sorgulayan bir Müslüman birey olarak gerçekleştirdiği amatör gözlem neticesinde elde ettiği tüm sonuçları www.suleymaniyevakfi.org İmsak Gözlemi gerçekleştiren sitesinde yayınlandı.

  Detayı Göster

 • FITRAT HABER (İstanbul) - Harvard Medical School Boston'da araştırma yürüten Yrd. Doç. Dr. M. İlhan Şahin'in duyarlı ve sorgulayan bir Müslüman birey olarak gerçekleştirdiği amatör gözlem neticesinde elde ettiği tüm sonuçları www.suleymaniyevakfi.org  İmsak Gözlemi gerçekleştiren sitesinde yayınlandı.

  Araştıran, sorgulayan ve akleden her müslümanın yapması gereken duyarlılığı gösteren M. İlhan Şahin, bakan ancak görmeyenler sınıfından olmadığını; "Gerek oruca başladığım, gerek sabah namazını kıldığım saatle alakalı olarak gönlümün mutmain olması için, fecri sadıkta oluşan görüntüyü bizzat müşahede etmek istedim." diyerek gözlem ile pekiştirenlerden.

  Havanın nemli ve bulutlu olmadığı 27 Haziran 2015 Cumartesi sabaha karşı Revere Sahili’nde gerçekleşen gözlemi ve hikayesini okamak isteyenler aşağıdaki linkden ulaşabilirler.

  http://www.suleymaniyevakfi.org/sizden-gelen-imsak-ve-vakit-gozlemleri/bostonda-imsak-gozlemi.html

  Detayı Gizle

Yorumumuz

 • Ekvator'dan Kutup'lara İbadet Vakitleri

  FITRAT HABER (İstanbul) - İbadet vakitleri konusu Süleymaniye Vakfı Din ve Fıtrat Araştırmaları Merkezi tarafından yıllardır bilimsel olarak takip edilen bir konudur. "Kutup bölgelerinde İbadet Vakitleri" ile ilgili bugüne kadar yapılmış bir araştırma ve çalışma yoktur. Halbuki Kur'an'daki ilgili ayetler dikkatle ele alındığında bu konuya son derece keskin cevaplar vermekte ve hesap yöntemlerini ortaya koymaktadır. Konuyla ilgili aşağıdaki linkden gerekli deteylı bilgi alınabilir.

  http://www.suleymaniyevakfi.org/ramazan-ve-oruc/ekvatordan-kutuplara-namaz-ve-oruc-vakitleri.html

  Abdülaziz Bayındır


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.