• Almanya'da şirket iflasları azaldı

  13.10.2017

  Detayı Göster

  FRANKFURT (AA) - Almanya'da bu yılın temmuz ayında iflas eden şirket sayısı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,8 azaldı.

  Almanya Federal İstatistik Ofisinden (Destatis) yapılan açıklamaya göre, Almanya'da bu yılın temmuz ayında bin 633 işletme iflas açıkladı. İflaslar, 2016’nın aynı dönemine kıyasla yüzde 9,8 geriledi.

  Avrupa'nın lokomotif ülkesi Almanya'da iflaslardan en çok 318 iflas davasıyla motorlu taşıtların bakım ve onarımı dahil sanayi ticaret sektörü etkilendi.

  Bunu 285 iflas başvurusuyla inşaat sektörü ve 181 başvuruyla ekonomik alanda mesleki, bilimsel ve teknik hizmetler izledi.

  Şirketlerin iflas talepleriyle ilgili alacaklılara ödenmesi öngörülen borç, temmuzda yaklaşık 1,5 milyar avro olarak kaydedildi. Söz konusu borç, 2016’nın temmuz ayında ise yaklaşık 1,7 milyar avroydu.

  Kurumsal iflaslar dışında 8 bin 19 borçlu da temmuz ayında iflas başvurusunda bulundu. Bu sayı geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4,1 azaldı.

 • Detayı GizleVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.