• Karayollarında durum

  17.9.2017

  Detayı Göster

  ANKARA (AA) - Karayollarının bazı kesimlerinde sürdürülen yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

  Karayolları Genel Müdürlüğünün günlük yol durumu bültenine göre, TEM otoyolunun Sapanca-İzmit Doğu kavşakları (97-116 kilometre) arasındaki üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları sebebiyle Ankara-İstanbul yönünde acil geçiş noktalarının kademeli olarak trafiğe kapatıldığı zamanlarda ulaşım, diğer istikametten iki yönlü olarak gerçekleştiriliyor.

  Trabzon-Maçka-Gümüşhane yolunun 2. kilometresindeki Zigana Tüneli'nde yapılacak asfaltlama çalışmaları dolayısıyla trafik akışına 19.00-07.00 saatleri arasında tek şeritten ve kontrollü olarak izin veriliyor.

  Çeşmeli-Mersin-Tarsus otoyolunun 0-1 kilometrelerindeki heyelan önleme çalışmaları nedeniyle sağ taşımanın 1. ve 2. şeritleri (Mersin-Çeşmeli yönü) trafiğe kapatılarak, ulaşım 3. şeritten sağlanıyor.

  Polatlı-Ankara yolunun 29-30 kilometrelerindeki köprülü kavşak yapım çalışmaları sebebiyle bölünmüş yolun her iki yönü de trafiğe kapatıldığından ulaşım yan yollardan sağlanıyor.

  Kastamonu- Ilgaz-Çankırı yolunun 71-74 kilometreleri arasındaki Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli'nin elektrik, elektromekanik ve diğer kontrol sistemleri çalışmaları dolayısıyla her iki istikametteki tüplerin muhtelif kesimlerinde 08.00-19.00 saatleri arasında şerit daralması yapıldığından ulaşıma belirtilen saatler arasında tek şeritten izin veriliyor.

 • Detayı GizleVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.