• 13. Tarihi Yarımada Balık Festivali

  17.9.2017

  Detayı Göster

  İSTANBUL (AA) - 13. Tarihi Yarımada Balık Festivali kapsamında Galata Köprüsü'nde oltayla balık tutma yarışması düzenlendi.

  Fatih Belediyesi ile Kumkapı Turistik Restoranları ve Esnafları Dayanışma Derneği'nin (KUMDER) iş birliğiyle düzenlenen festival devam ediyor. Bu çerçevede organize edilen Galata Köprüsü'nde oltayla balık tutma yarışması, 87 yarışmacının katılımıyla sabah erken saatlerde başladı.

  Yarışmacılar birinci olabilmek için kıyasıya yarıştı. Yarışmada kimi kovalar balıkla dolarken, kimileri de boş kaldı.

  Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, yaptığı konuşmada, yarışmada amacın birinci veya şampiyonu belirlemek olmadığını söyledi.

  Yarışmadaki amacın İstanbul'un ruhunu yaşamak olduğunu belirten Demir, şöyle devam etti:

  ''Medeniyetlerin buluşma noktasında, balık deyince ilk akla gelen Galata Köprüsü'nde olmak çok güzel. Yıllarca spor yapan insanlarda ancak böyle balık tutma bilinci oluşur. Bu arkadaşların çoğu yıllardır burada balık tutan arkadaşlarımız. Bu yarışma ile İstanbul'un güzelliklerini ortaya çıkarmak istedik. Katılımcılar ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.''

  Demir, daha sonra etkinlik alanına kurulan mangallarda pişirilen balıkları vatandaşlara dağıttı.

  Yarışmada dereceye girenlere ise kupa ve çeşitli ödüller verildi.

 • Detayı GizleVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.