• Almanya'da Camiye Saldırı Düzenlendi

  Almanya'da Camiye Saldırı Düzenlendi
  20.4.2017

  Almanya'nın Leipzig kentindeki Eyüp Sultan Camisi'nin dış duvarına hakaret içerikli yazılar yazıldı.

  Detayı Göster

 • BERLİN (AA) - Almanya'nın Leipzig kentindeki Eyüp Sultan Camisi'ne bu sabah kimliği bilinmeyen kişilerce saldırı düzenlendiği bildirildi.

  Cami Derneği Başkanı İsmail Özgan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabah namazı için saat 04.30 civarında camiye gelen imamın, caminin dış cephesine zarar verildiğini fark ettiğini söyledi.

  "Duvarı siyah boyayla boyamışlar ve hakaret içeren sözler yazmışlar. Yeni yaptırdığımız levhalara da zarar verildi." diyen Özgan, imam durumu fark ettiğinde boyanın ıslak olduğunu, bu nedenle saldırının saat 4.00 civarında düzenlendiğini tahmin ettiklerini söyledi.

  Özgan, polisin olay yerine geldiğini ve soruşturma başlattığını belirterek kamera görüntülerini de polise teslim ettiklerini bildirdi.

  Almanya'da bu hafta başında Berlin'de bir Türk derneğine saldırıda bulunulmuş, dün de Freiburg kentinde bir camiye gamalı haç çizilmişti. 

  Detayı Gizle

Yorumumuz

 • Müslümanlara Yapılan Tacizler

  Avrupa’da yerlerinde İslam’ı hatırlatan tarihi eserlere, kurum ve derneklere ya da doğrudan Müslümanlara saldırı yapılması yabancı düşmanlığının tırmandığı boyutu göstermektedir.

  Sevgiyi ve adaleti kendisine ilke edinen İsa (as)’ın yolunu terk eden Avrupa, maneviyat adına ne varsa hayatından çıkarmaya başlamıştır. Boşluğa ve duygusal depresyonlara ittiği halkının Müslüman olmasından endişe eden batı, Müslümanları kışkırtarak Avrupa ile İslam arasına uçurumlar koymaktadır.

  Bu gibi tacizlere alet olmak onların amaçlarına ulaşmalarına yardımcı olacağından Müslümanlar olarak sabır ve sağduyu kavramlarını her zaman gündemimizde tutmalıyız.

   

  Fehmi İlkay Çeçen

  Fehmi İlkay Çeçen


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.