• Avusturya'da "Paralel Devlet" Operasyonu

  Avusturya'da "Paralel Devlet" Operasyonu
  20.4.2017

  Avusturya'da 37 adrese yönelik eş zamanlı operasyonlarda "paralel devlet" oluşumu içndeki 26 kişi gözaltına alındı.

  Detayı Göster

 • VİYANA (AA) - Avusturya'da 37 adrese yönelik eş zamanlı operasyonlarda "paralel devlet" oluşumu içndeki 26 kişi gözaltına alındı.

  İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 500 güvenlik gücü 8 eyalette 37 adrese operasyonlar düzenledi.

  Açıklamada, aşırı sağ söyleme sahip "Avusturya Ülkeler Birliği" olarak adlandıran, "devlet karşıtı" grubun lideri Monika Unger'in aralarında bulunduğu 26 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

  Grubun ülke genelinde toplantılar düzenleyerek üye edinmeye çalıştığı, Avusturya devletini ve yasalarını tanımadığı, "paralel devlet" yapılanması oluşturmak istediği kaydedildi.

  Hali hazırda binin üzerinde üyeye sahip grubun, yasa dışı belgeler hazırladığı ve insanları, bu belgelere sahip olanların yasalardan muaf olduğu iddiasıyla aldattığı ifade edildi.

  Grubun, üyelerine para karşılığında plaka, kimlik gibi sahte evraklar verdiği, devlete vergi ve ceza ödenmemesi gerektiği yönünde telkinlerde bulunduğu bildirildi.

  Operasyonlarda, çok sayıda sahte evrakın yanı sıra nakit para ele geçirilirken, şüphelilerin cuma günü hakim karşısına çıkarılacağı öğrenildi.

   

  Detayı Gizle

Yorumumuz

 • Batının Irkçı Korkuları

  Irkçılık Avrupa’nın bir türlü ilacını bulamadığı hastalığıdır. Kültürel farklılıkları zenginlik değil çatışma sebebi olarak gören Batı bu noktada en fazla ayrımı Müslüman Tüklere yapmaktadır. Bunun sebebi ise şuur altlarında yer alan işgal edilme korkusudur.

  Bu korkuyu taşımaları normaldir, sömürgecilikle tanınan batı bir gün yaptıklarının hesabını sormak için birilerinin karşısına çıkmasından endişe etmektedir. Kendileri gibi olmayan/olamayan etnik ve dini yapıları dışlayıp kaçırmayı çözüm yolu gören Batı'nın ırkçı kafası bunun içinde çeşitli tacizlere ve saldırılara başvurmaktadır.

  Fehmi İlkay Çeçen


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.