• CHP Genel Başkan Yardımcısı Cankurtaran:

  17.9.2017

  Detayı Göster

  İSTANBUL (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, uyuşturucuyla mücadeleye ilişkin, "Derhal bu probleme bir çözüm bulunması lazım. Evlatlarımız zehirleniyor. Gelin AK Parti'si, CHP'si, MHP'si, bütün partiler hiçbir ayrım yapmadan uyuşturucuyla mücadele edelim." dedi.

  Cankurtaran, uyuşturucuyla mücadeleye dikkati çekmek amacıyla uyuşturucu bağımlısı N.Ö. (40) ve ailesini Gaziosmanpaşa'daki evlerinde ziyaret etti. Baba Hüsnü ve anne Nedime ile N.Ö'yü dinleyen Cankurtaran, daha sonra açıklamalarda bulundu.
  Uyuşturucuyla mücadelede yol katedilemediğini savunan Cankurtaran, kullanımın arttığını, bundan kurtulmak üzere başvuranların sayısında da artış görüldüğünü söyledi.
  Cankurtaran, derhal bu probleme bir çözüm bulunması gerektiğini vurgulayarak, "Evlatlarımız zehirleniyor. Gelin AK Parti'si, CHP'si, MHP'si, bütün partiler hiçbir ayrım yapmadan uyuşturucuyla mücadele edelim. Uyuşturucuyla mücadele milli bir meseledir. Daha fazla ana-baba ağlamamalı. Daha fazla evladımız zehirlenmemeli." diye konuştu.
  Hüsnü Ö. de oğlunu bağımlılıktan kurtarmak için büyük çaba gösterdiklerini ancak başarılı olamadıklarını belirterek, "Oğlumun bir an önce bu illetten kurtulmasını istiyorum." ifadesini kullandı. Anne Nedime Ö. ise oğlunun bağımlılıktan kurtulması için yetkililerden yardım istedi.
  Oğlunun bağımlılığı nedeniyle borç batağına düştüklerini anlatan anne, "En büyük özlemim hacca gitmek ama bu durumdan dolayı gidemiyoruz." derken gözyaşı döktü.
  N.Ö. de tedavi olmak istediğini dile getirdi.

 • Detayı GizleVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.