• Kabe İmamından Şok Edici Açıklamalar

  Kabe İmamından Şok Edici Açıklamalar
  13.7.2016

  Selefi şeyhi Adel El-Kalbani şok itiraflarla gündemi sarstı.

  Detayı Göster

 • FITRAT HABER (AA) - Kabe’ye Suûdi rejimi tarafından atanmış olan eski imam Selefi şeyhi Adel El-Kalbani katıldığı TV programında açıklamalarda bulndu.

  Duba’inin “MBC” televizyon kanalında, bir programa konuk olan eski Kabe imamı Kalbani şok edici nitelikte açıklamalarda bulundu; “IŞİD terör örgütü aynı bizim gibi selefi ideolojisini taşımaktadır.” 

  "Onlar Kendi İdeolojilerini Bizim Kitaplarımızdan Almışlar"

  Kalbani: “Onlar kendi ideolojilerini bizim kitaplarımızdan, bizim özbeöz prensiplerimizden almışlar. Onları eleştirenler sadece onları  değil, bu ideolojinin hayata dönüşme olanaklarını ve eylemlerini de eleştirmiş oluyorlar. Biz onların dayandıkları bakış açılarını eleştirmiyoruz. Biz de aynı ideolojiyi taşıyoruz ama biz bu ideolojiyi daha gelişmiş tarzda hayata geçiriyoruz” diyerek açıklamalarına devam etti.

  Kalbani: Eğer IŞİD hayata geçirdiği idamları daha “humanist” şekilde uygulasaydı, o zaman selefilik ideolojisine leke gelmezdi: “Onların ideolojik kaynağı selefiliktir. Onlar bir kaç basın mensubunu idam ettiklerinde kesin fetvalara dayanarak yapmışlardı. Ama, bu idamları biraz insani şekilde yapsalardı selefiliğe leke gelmezdi.”

  https://www.youtube.com/watch?v=CS3FpAXAcfQ&feature=youtu.be

  Detayı GizleVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.