• Otomobil tutkunlarından "trafikte saygı" mesajı

  17.9.2017

  Detayı Göster

  KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'nde bir araya gelen otomobil tutkunları "trafikte saygı" mesajı verdi.

  İstanbul, Tekirdağ, Çorlu, Çerkezköy, Lüleburgaz, Babaeski'den gelen bir grup otomobil tutkunu, Demirtaş Mahallesi Süpürgeciler Sitesi'nde buluştu. Tanışma ve kaynaşma amacıyla toplanan gruptan bazı sürücüler, otomobillerinin modifiye ve ses sistemi özelliklerini sergiledi.

  Megane Team Topluluğu Kırklareli Sorumlusu Coşkun Akdere, burada yaptığı konuşmada, trafikte hiçbir zaman hataya yer verilmemesi gerektiğini söyledi.

  Trafiğin hatayı affetmediğini aktaran Akdere, kazaların büyük çoğunluğunun sürücü hatalarından kaynaklandığını belirtti.

  Her gün trafik kazalarında onlarca insanın hayatını kaybettiğini ya da yaralandığını anımsatan Akdere, otomobillerin trafikte güvenli bir şekilde seyretmesi gerektiğini kaydetti.

  Bütün sürücülere trafik kurallarına uymaları, aşırı hız yapmamaları konusunda uyarıda bulunan Akdere, şöyle konuştu:

  "Bu bir modifiye toplantısı değil, gösteriş ya da yarış amaçlı bir toplantı değil. Amacımız hem tanışıp kaynaşmak, hem de daha fazla dayanışmayı sağlamak. Biz grup olarak bir sosyal mesaj vermek istiyoruz. Trafikte lütfen saygılı olalım. Büyük araç, küçük araç, eski, yeni demeyelim sonuçta hepsinin içinde bir can var. O canları da evde bekleyeni var. Bir arkadaşımız ses sistemi yapmış, modifiye yapmış onu yetkililer düşünsün. Hiçbir kimse yarış içerisinde olmasın. Evde herkesin bir bekleyeni var. Ama annesi, babası, ama kardeşi mutlaka bir bekleyeni var. Herkes trafikte birbirine saygılı davransın."

  Sürücülere plaket takdiminin ardından, grup, konvoy halinde hareket ederek piknik alanına geçti.

 • Detayı GizleVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.