• Seçimin Ardından ilk tenkit!

  Seçimin Ardından ilk tenkit!
  2.11.2015

  Abdulaziz Bayındır, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimin ertesi günü Eyüp Sultan'a gidişi, Başbakan Davutoğlu'nun ise Mevlana'yı ziyaret etmesini dini açıdan yorumladı.

  Detayı Göster

 • FITRAT HABER (İstanbul) - Süleymaniye Vakfı Din Ve Fıtrat Araştırmaları Merkezi Başkanı Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır  1 Kasım 2015 Genel seçimleri ile kazanılan zaferin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davudoğlu'na hitaben tebrik ve tenkit içerikli bir mektup yayınladı.

  Bayındır Hoca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimin ertesi günü Eyüp sultana gidişi, Başbakan Davutoğlu'nun ise Mevlana Türbesini ziyaret etmesini dini açıdan değerlendiren açık bir mektubu vakfın www.suleymaniyevakfi.org sitesinde yayınladı.

  Mektup içeriğine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

  Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Başbakanımıza Açık Mektup

   

   

  Detayı Gizle

Yorumumuz

 • Allah Rızasını gözeten tenkit.

  FITRAT HABER (İstanbul) - Herkesin her konuda aynı düşünmesi gerekmez. Özellikle siyaset ve din arasındaki ilişkilerde bu tip ayrılıklar daha fazla olur. Siyasetçi imkanları yönlendirme kabiliyetine sahiptir. Din ile uğraşan ilim insanları ise yaratıcının kitabınıdaki doğru bilgileri topluma aktarma görevi yapar. Bu son derece zor bir alandır. Duygusal davranıldığında, yanlışlar ufak ufak gelişir ve önü alınamaz hale gelir. Özellikle inanç konusunda kendini öne çıkaranlar bu alanda eleştirilmekten hoşlanmazlar. Ancak Allah'ın yanlış saydığı davranışın, sahibine söylenmemesi, hem o kişiye hem de bilgi sahibinin kendine kötülük etmesi demektir. Velev ki tenkide sebep olan durum, Allah'ın ayetlerinde açıkca belirtilmiş bir yanlışlık olsun!.. Bunun hatırlatılması bir borçtur. Allah (cc) şöyle buyurur:

  Onlar çok isterler ki sen onlara yağcılık yapasın, onlar da sana yağcılık yapsınlar. (Kalem 68/9)

  İçlerinden bir topluluk şöyle demişti: “Allah’ın yok edeceği ya da şiddetli azaba çekeceği bir topluluğa ne diye öğüt veriyorsunuz?” Dediler ki: “Rabbimize karşı yüzümüz olsun diye, belki de çekinirler” (Araf 7/164)

   

   

   

  Hasan Mustafa Arslan


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.