• Siirt Tanıtım Günleri, 18-22 Ekim'de Yenikapı'da

  13.10.2017

  Detayı Göster

  İSTANBUL (AA) - Siirt Valiliği'nin himayesinde, Siirt Vakfı tarafından Siirt Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen "Siirt Tanıtım Günleri", Yenikapı Etkinlik Alanı'nda 18-22 Ekim'de ziyaretçileriyle buluşacak.

  Siirt Vakfı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre etkinliklerde, Siirt’in doğa, inanç, kültür, el sanatları, marka ürünleri tanıtılacak. Siirt fıstığı, Pervari karakovan balı, Zivzik narı, bıttım sabunu, Siirt yemekleri ve yöresel ürünler de beğeniye sunulacak.

  Siirt Vakfı Genel Başkanı Zeki Akyüzlü, etkinlikle Siirt’in maneviyatını ve doğal güzelliklerini İstanbul’da tanıtmak istediklerini belirtti.

  Kentin kardeşliğin ve geçmişin bugüne taşınmasının en güzel örneklerinden birisi olduğunu kaydeden Akyüzlü, "Siirt bilinmeyen bir güzellik, birçok bilinmeyeni ile tanıtılmaya ihtiyacı olan bir şehrimiz. Bu şehri tanıtmak, hemşehrilerimize Siirt’i anlatmak üzere 18-22 Ekim tarihlerinde tanıtım günleri düzenliyoruz. Tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

 • Detayı GizleVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.