• Trabzon'da 1. Uluslararası 11. Sağlık ve Hastane İdaresi Kongresi

  13.10.2017

  Detayı Göster

  TRABZON (AA) - Trabzon'da 1. Uluslararası 11. Sağlık ve Hastane İdaresi Kongresi başladı.

  Karadeniz Teknik (KTÜ) ve Gümüşhane Üniversitelerinin düzenlediği ve 3 gün devam edecek kongreye çok sayıda akademisyen ve sağlık çalışanı katılıyor.

  Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Kongre Başkanı Doç. Dr. Sedat Bostan, 2005 yılından beri düzenli olarak Sağlık ve Hastane İdaresi Kongresi'ni düzenlediklerini belirtti.

  Bostan, bu kongrenin daha önceki kongrelerden daha farklı olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

  "Bu kongre ilk kez uluslararası bir boyut kazandı ve dolayısıyla '1.Uluslararası 11. Sağlık ve Hastane İdaresi Kongresi' olarak formüle edildi. Kongremizde yurt dışından ve yurt içinden katılımcılar ve konuşmacılar bulunmakta. Kongremizin ana teması e-sağlık ve dijital hastaneler ile bunların Türkiye ile dünyadaki mevcut durumu ve geleceğe yönelik yapılacak çalışmalar."

  Kongrenin içeriği hakkında da bilgi veren Bostan, 2 gün sürecek toplantıda 250 civarında bilimsel çalışmanın sektör çalışanları, bilim insanları ve bu konudaki yayıncılarla paylaşılacağını söyledi.

  Türkiye'de sağlık yönetimi alanında şimdiye kadar yapılan en büyük kongrelerden birini Gümüşhane Üniversitesi ve KTÜ adına gerçekleştirmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Bostan, "Kongre sonucunda giderek yaygınlaşan e-sağlık, kağıtsız hastane, yalın hastane, dijital hastane gibi kavramları paylaşacağımıza inanıyorum." dedi.

 • Detayı GizleVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.