• Batman'da Kur'an-ı Kerim okuma yarışması

  Batman'da Kur'an-ı Kerim okuma yarışması
  29.6.2015

  Detayı Göster

  Batman'da, Şevket Başak Camisi'nde Ekim ayında kutlanacak Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığınca 8 ilden din görevlilerinin katılımıyla Kur'an-ı Kerim okuma yarışmasının bölge finali düzenlendi. İl Müftüsü Hasan Çağlar (Fotoğrafta), yarışmaya ilişkin açıklama yaptı.

 • Detayı Gizle

Yorumumuz

 • Okumak yetmez, anlamak gerek...

  FITRAT HABER (İstanbul) - Ülkemizde Kur'an'ı Kerim-i anlamadn okuma kültürü oldukça yaygın. Oysa Kur'an insanlara aktarılmış ve hatırlanması gereken (Zikir) Allah'ın sözleridir. Bunları anlamadan tekrarın o kişide bir değişim ve Allah'ın söylediklerini hayata geçirme noktasında bir yararı olmayacaktır. Etraftan duyduklarıyla yetinmek durumunda kalacak, etrafını da sorgulayamayacaktır. Dolayısıyla salt okumak yetmez. Asıl olan Allah'ın ne dediğini herkesin kendi anadilinde anlamasıdır.

  Allah şöyle buyurur; Biz, her elçiyi kendi toplumunun dili ile gönderdik ki, onlara açık açık anlatsın. Bundan sonra Allah sapıklığı tercih edeni sapık sayar, hidayeti tercih edeni de yoluna kabul eder. Güçlü olan o, doğru karar veren odur. İbrahim 14/4

  Konuyla ilgili bir soruya verilen cevabı dinlemek için aşağıdaki linki tıklayınız.

  http://www.fetva.net

  fetva.net / İlim Kurulu


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.