• "Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması"

  17.9.2017

  Detayı Göster

  BOLU (AA) - Bolu'da gerçekleştirilen, "Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (ASOF) Türkiye 2017 OLTACILARDER Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması" sona erdi.

  Doğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneğinin (OLTACILARDER) tarafından Gölköy göletinde düzenlenen ve 4 gün süren yarışma, sabah saatlerinde tutulan balıkların ölçümlerinin yapılarak gölete bırakılmasının ardından tamamlandı.

  İki kategoride düzenlenen yarışmada, en büyük sazan balığı yakalama kategorisinde Ayhan Temiz, Mustafa Fırıncı, İlhan Temiz ve Osman Yılmaz'dan oluşan İSOBDE01 ekibi, 10 kilo 595 gramlık balıkla birinci oldu.

  En çok sazan balığı yakalama kategorisinde ise Ayhan Temiz, Mustafa Fırıncı, İlhan Temiz ve Osman Yılmaz'dan oluşan İSOBDER01 ekibi 36 kilo 485 gram balıkla birinciliği, Ali Aktaş, Gökberk Aktaş ve Erol Çelik'den oluşan İSOBDER NAS CARP ekibi 12 kilo 560 gram balıkla ikinciliği ve Ünal Zorba, Orhan Güler ve Samet Koyunbakan'ın yer aldığı Yılmaz Av Mivardi Türkiye ekibi 6 kilo 24 gramlık yakaladıkları balıkla üçüncülüğü elde etti.

  Dereceye giren balıkçılar için göl çevresinde ödül töreni düzenlendi.

  Törende, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve ASOF Yönetim Kurulu Başkanı Serkan İnanç, dereceye giren takımlara ödül, madalya ve hediyelerini verdi.


 • Detayı GizleVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.