EREM ŞENTÜRK'ÜN PEŞİNE TAKILDIĞI KUYRUK!

Nizamettin  Baraçkılıç
7.8.2017

Bu aralar eski Fethullah Gülen sempatizanlarının herkesi FETÖ'cü ilan etme hastalığı baş gösterdi.

Fethullah Gülen'e bir dolma sarıp göndermemişliği kalan Cübbeli Ahmet Hoca lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü, geçmişinde kaçak/aranan Adil Öksüz ile görüşmüş, Rüyasında darbe gördüğünü iddia etmişti.

Bu istihbaratın kimden geldiğini halen saklı tutmaktadır! Samanyolu TV’de bol bol röportaj vermiş ama

20-30 yıldır FETÖ ile mücadele eden kişilere FETÖ yakıştırması yapmaktan geri durmuyor ve buna halen devam ediyor!

Bu sadece Cübbeli Ahmet ile sınırlı değil!

Erem Şentürk gibi gazeteciler de geçmişte Fetö'ye dini paralel yapılanma dediğimiz için bizi sapıklaşmış fırka olarak nitelendirirken, şimdilerde Fetö'ye karşı mücadele varyetesinin en önünde yer almaya çalışıp, “önümüze gelene bir tekme” misali herkese savaş ilan ettiler.

Örnek Tweet'te olduğu gibi..

 Görüntünün olası içeriği: yazı

[1]

Erem Şentürk geçmişte yaptığı hataların iç hesaplaşması Allah ile kendi arasındadır ama neyin paralel yapı olduğunu tartacak terazi kendisinde halen mevcut değildir..

Zira bir inancın sapık veya doğru olup olmadığını ayırt edecek imani melekeleri Kur'an'dan değil, Sünni/ suni geleneğe sarılarak elde etmek çabasına girişmiştir.

Soruyorum kendisine : Erem Bey?

1- Sünnet kelimesinin Kur'an'da Muhammed (a.s)'da dahil hiçbir beşer ile kullanılmadığını ve kullanılamayacağını biliyor musunuz?

                                                                                                                                                                     سُنَّةَ اللَّهِ فِي الَّذِينَ خَلَوْا مِنْ قَبْلُ ۖ وَلَنْ تَجِدَ لِسُنَّةِ اللَّهِ تَبْدِيلًا

Allah'ın bundan öncekilere uyguladığı yasası budur. Allah'ın yasasının yerine geçecek bir şey bulamazsın. (Ahzab 33/62)

 2- Sünnetullah " Yani Allah'ın kanunu anlamına gelen bir kelimenin" sakal, bıyık, şalvar, pantolon, sarık olamayacağını biliyor musunuz?

3- Bilseniz kıldan tüyden sebeplerin peşinden koşmayıp Kur'an'a aykırı sonradan oluşturulmuş geleneğe savaş açar mıydınız?

4- Kendi geçmişinizde "Gülen hareketine karşı olanları saçmalayan bir güruh olarak tanımlıyorsunuz" aynı dönemde benzer lafları söyleyen kişilere saldırmanız kendi suçunuzu örtme girişiminiz midir?

5- Ehl-i Sünnet akidesi dediğiniz, hizipleşmiş 4 fırkanın kendilerinden farklı görüşleri ilmi çalışmalar ile değil kılıç-kalkanla ortadan kaldırdığını biliyor musunuz?

6- Hanefi, Şafi, Maliki, Hanbeli kısacası Ehl-i Sünnetin kendi içerisinde birbirlerini tekfir ettiğini, birbirleri ile savaşıp birbirlerini öldürdüklerini biliyor musunuz?

7- Dünya'da sadece Ehl-i Sünnet akidesi kalsa 4 parçadan oluşan Ehl-i Sünnet akidesi tekrar elini kana bulamak zorunda kalacağını biliyor musunuz?

Size tavsiyem, IŞID ile ilmi anlamda kardeş olan ve ellerinde silah ve güç olmadığı için pasif Işıd'çı olan bu grupların kuyruğuna takılmayı bırakıp Hizipçiliği reddeden ve sadece Kur'an'a yapışmayı emreden ayetleri okuyunuz! (Al-i İmran, 103 - 105)

Nebinin kendisinin sadece vahye uyduğunu ve vahyin Kur'an'dan başka bir şey olmadığını belirten ayetleri okuyunuz! (En'am, 6/50) Araf, 7/103)

Her biri birisinin peşinde olan gruplara uyulmayacağına dair ayetleri okuyunuz! (Enam 6/159)

Okuyunuz Erem Şentürk Bey okuyunuz!

Yaratan Rabbinizin adı ile kitabını anlayarak okuyunuz!

 

Nizamettin Baraçkılıç

______________________

[1] http://www.abcgazetesi.com/cumhuriyeti-laikleri-tehdit-eden-akpli-yazar-da-fetocu-cikti-25627h.htm
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.