GÖNÜLLÜ ARANIYOR...!

Rabia Özgür Silahyürekli
5.1.2017

Yaşayan herkesin ama herkesin zorunlu olarak yaptığı kulluktan, yani karşılamak zorunda oldukları bütün acziyetliklerinden terfi edip gönüllü olarak Rahman'ın yoluna girecek, ihlas ile her daim boyun eğecek gönüllü kullar aranıyor...

Evet Rabbimiz diyor, her ne varsa yarattığı istese de istemese de O'nun yaşama kurallarına yani O'na teslim olmuştur. Buyuruyor Rabbimiz; "Peki onlar, Allah'ın dininden başka bir din mi arıyorlar? Oysa göklerde ve yerde her ne varsa -istese de, istemese de O'na teslim olmuştur ve O'na döndürülmektedirler." (Ali-imran 83) "Göklerde ve yerde kim varsa gölgeleriyle birlikte ister istemez ve sabah-akşam Allah'a secde eder." (Rad suresi 15. Ayeti)

Siz hiç nefes almadan yaşayan, ya da ölümüne karşı koyabilen bir canlı gördünüz mü? Peki ya hiç, Rezzak'ın arzdan fışkırttığı besinler ile beslenmeden hayatını sürdürebilen bir canlı? Evet kardeşlerim herkes ama herkes zorunlu kulluktadır.

Peki ya zamanı gelmedi mi? Ben değil Hakk'ın ta kendisi soruyor ayetinde; "İnananlar için ALLAH'ın mesajına ve inen gerçeğe gönüllerini açmanın vakti gelmedi mi? Daha önce kendilerine kitap verilmiş olanlar gibi olmasınlar; onların üzerinden uzun zaman geçince kalpleri katılaşmıştı. Onların çoğunluğu yoldan çıkmış kimselerdir." (Hadid suresi 16. Ayeti) 

Geç olmadan evet geç olmadan çağırıyor Rabbimiz; "Allah katından, önüne geçilemez bir Gün, [bir Hesap Günü] gelmeden yüzünü kararlı bir şekilde bu sahih dine çevir.  O Gün herkesin yeri belli olacak" (Rum suresi 43. Ayeti)

Artık gönüllerdekinin fışkıracağı günümüz gelsin, duadan terfi edip önce fiiliyata geçmenin ve ardından dua etmenin bilincinde olacağımız, herşeyimizi yine herşeyimizin sahibi olana armağan edeceğimiz, O'nun rızası için canla başla her nefes çalışacağımız, emri üzere mazlumlara ilaç olacağımız, emri üzere zalimlere bilfiil canımızla malımızla karşı koyacağımız günler gelsin...

Ve koşalım sonra...

Rabbinizden bir bağışlanmaya ve genişliği gökler ve yer kadar olan bir cennete koşun. (Hadid suresi 21. Ayeti)

Davete icabet davetçinin güzelliğinden olsun. Hamd, müstağni olduğu halde bizden kulluğu kabul eden alemlerin Rabbine...

Rabia Özgür Silahyürekli
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.