Öfkelerinden Parmaklarını Isıranlar

Davut Yatkın
27.7.2017

“Allah’ın mescidlerinde O’nun adının anılmasına engel olan ve onların harap olmasına çalışandan daha zalim kim vardır! Aslında bunların oralara ancak korkarak girmeleri gerekir. Bunlar için dünyada rezillik, ahirette de büyük azap vardır.”(Bakara 114)

Siyonist İsrail güçleri(!) tarafından İlk kıblemiz olan Mescidi Aksa’ya yönelik yıllarca devam eden işgal ve saldırı karşısında Batı’nın sessizliği hatta buna makabil dolaylı yönden desteği devam etmekte ve planlarının Mescid-i Aksa’yı yıkmak olduğu bilinmektedir. Kudüs’ün başkent yapma gayesiyle Müslümanların ibadetlerini çeşitli bahanelerle engelleyerek, baskı ve zulümlerini alçakça, günden güne uygulamaktadırlar.

 1099’da birinci haçlı seferleriyle Kudüs sokaklarında Müslümanları katlettikleri günleri hortlatırcasına kan döken buna mukabil, 1187 de Selahattin Eyyubi’nin tekrar Kudüs’ü geri aldığı için içleri kin dolu olan Siyonist İsrail ve onun destekçisi Batı, aynı zamanda Amerika ve İslam’a düşman olanlar kudurmuş durumdadır. ‘Öfkelerinden parmaklarını ısırmaktadırlar. Kinleri ve öfkeleriyle gebermektedirler.’(Ali İmran 119)

Ancak İslam coğrafyasının parçalanmışlığı, yerel ve global tartışmalar çerçevesinde devam eden iç çekişmeleri, Müslümanların kendilerini boş, gereksiz gündemlerle oyalamaları Siyonist İsrail’e yarıyor/ cesaretlendiriyor. Halen bölgemizde varlığını sürdüren mezhep, hizip, cemaat, parti ve çıkar kavgaları olan bitene sessiz, duyarsız bigâne kalmamızdan başka bir işe yaramıyor. Ülkemizde de hararetle şu sıralar devam eden mütefekkir, Âlim, yazar-çizer, düşünür kesimin tartışmaları maalesef uluslararası şer güçlerinin ekmeğine yağ sürmektedir.

İçerisinde bulunduğumuz zaman diliminde bilincimizi/şuurumuzu, bilgi ve birikimlerimizi öfkelerimizi, şanlı direnişlerimizi, edepli protestolarımızı, haklı isyanlarımızı şer güçlerine/odaklarına karşı kullanmamız gerekiyor. Kardeş kavgalarını bırakarak Allah resulünün buyurduğu gibi ‘bir vücudun azaları gibi kenetlenerek’, birlik ve bütünlük içerisinde dava bilinci ve şuuruyla ortak hareket etmeliyiz. İşte o zaman Siyonist İsrail ve arkasındaki destekçileri kendi tuzaklarıyla boğulacaktır. ‘Allah azizdir. İntikam alıcıdır.’(Ali İmran 4)

 

Davut Yatkın
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.