Sanal Genelevler

Nizamettin  Baraçkılıç
13.5.2016

Allah’u Teâlâ kur’an’ı kerim de yanlış olan şeylerin bazı iyi yönlerinin olabileceğini ama zararının faydasından daha çok olduğunu şöyle açıklar.

Sana hamrı (sarhoşluk veren maddeleri)  ve kumarı soruyorlar. De ki, her ikisinde büyük günah (suç)  ve insanlar için yararlar vardır. Ama bunların günahı yararlarından büyüktür. Hayra neyi harcayacaklarını da soruyorlar. De ki: “artanı! ”. İşte Allah, âyetleri size böyle açıklar; belki düşünürsünüz. (Bakara 2/219)

Zina dünyanın büyük sorunlarından birisidir.  Zina’nın zevk veren yönü insanlar içerisinde konuşulduğu için sorun yaratan kısımları genelde görmezden gelinir veya gizlenir.

Evrensel kanunlarda ise cinsel birleşme yaşamanın tek meşru yolu evliliktir.

İçinizden evli olmayanlar ile erkek ve kadın esirlerinizden uygun durumda olanları evlendirin. Yoksul iseler Allah, kendi ikramıyla onların ihtiyacını giderir. Allah’ın imkânları geniştir, bilir. (Nur, 24/32)

Cinsel arzu ve istek duyan kişilerin bu isteklerini karşılamaları için aile kurması gerekir. Aile kurmak için bireylerin (Kadın-erkek) belli bir gayret göstermesi, sabretmesi, çaba harcaması gereklidir.

Evlenme imkânı bulamayanlar, Allah tarafından ihtiyaçları karşılayıncaya kadar kendilerine hakim olsunlar.”.. (Nur,24/33)

Başına gelebilecek sorunlardan kaçmaması ve uğraşması onu tecrübe sahibi yapacağı gibi hem de rüşt: evlilik için gerekli donanımda olduğunu (bedensel ve zihinsel olarak hazır olduğunu) hem kendine hem de çevresine kanıtlaması anlamına gelir.

Yetimleri, evlenme çağına gelene kadar deneyin; onlarda olgunlaşma (rüşd) görürseniz mallarını kendilerine verin; büyüyecekler de geri alacaklar diye onları israf ederek ve tez elden yemeyin. Zengin olan, iffetli olmağa çalışsın, yoksul olan uygun bir şekilde yesin. Mallarını kendilerine verdiğiniz zaman, yanlarında şahit bulundurun. Hesap sormak için Allah yeter.  (Nisa,4/6)

Allah’u Teala Kur’an’ı kerimde zinayı şöyle açıklar:

Zinaya yaklaşmayın; o, çirkin bir iştir, kötü bir yoldur. (İsra,17-32)

Bu kötü yollardan biriside genelevlerdir. Herhangi bir şeye arz var ise bu arz dan menfaat sağlamak isteyenler bunun legal veya illegal olduğuna bakmaksızın getireceği menfaati (para vs.) göz önüne getirerek çeşitli yollar bulmaktadırlar. 

Genelevler, randevu evleri vb. yerlerin var olması ise bireylerin bu sorumluluklardan kaçmasına bir yol açmaktadır.

Kolaycılık gibi görülen şeylerin yarattığı sorunlar ise çok fazladır.

a) Huzur ve sükûnetin bulunamaması

b) Cinsel sorunlar

c) Cinsel hastalıklar

d) İnsan kaçakçılığı

e) Seks köleliği

f) Çekirdek aile yapısının bozulması vs.

Genelevler: Zinanın, devlet tarafından kontrollü ve sağlıklı yapılmasını sağlamak amacı ile açılmıştır. Genelevlerde çalışmanın yükümlülükleri hem çalışana hem de çalıştıran ağır olduğu için bu yolu tercih etmeyenlerde vardır.

- Bunların sayısı genelevlerde çalışan kişi sayısına kıyaslanamayacak şekilde kat ve kat fazladır.

İletişim çağının nimetlerinden ve kolaylıklarından bu tarz illegal işlerde çalışanlarda yararlanmaktadırlar.

Bunlar internet üzerinde Sanal genelevleri çalıştırmaktadırlar.

İnternet ortamında oluşan piyasa normal hayata göre daha kolay gözüküyor. Bireylerin bir yere veya belli bir mekâna bağlanmak gibi bir sorunları yok. Çalışma saati ve düzenlerini kendi isteklerine göre belirleyebiliyorlar.

Sanal genelevlerde beklentiler ve verilen hizmet dokümanlaştırılmıştır.

Örneğin: 

1-    İstenilen kişinin cinsiyeti veya cinsel tercihi. (kadın-erkek-travesti-lezbiyen vs.)

2-    İstenilen kişinin çoklu ve gerçek resimleri.

3-    Cinsel birlikteliğin zamansal süreç fiyatları.

4-    Cinsel birliktelikte yapılacak cinsel birleşmenin yöntemleri.

5-    Yapılacak yer temininin siz veya karşı tarafın belirleyebildiği seçenekler.(otel,kendi evi veya sizin tercih ettiğiniz mekan)

6-    Ten/renk seçimleri.

7-    Din’i sembollerin/kıyafetlerin kullanılabildiği seçenekler (İslami sembol ve kıyafetlerde mevcut)

8-    Tekli veya çoklu birleşmenin yaşanabileceği seçenekler ve daha fazlası.

9-    Irksal vs. seçenkler. (Türkiye'nin bölgesel ırk ayrımları ve Türkiye dışındaki diğer ırklar)

10-  Cinsel birleşmenin, meşru yerden veya gayri meşru yerden yapılıp yapılamayacağı seçenekleri.

11-  Cinsel birleşmede cinsel korunmanın olup olmayacağı seçenekleri ve daha fazlası… 

Sanal genelevler devlet tarafından herhangi bir denetlemeye tabi tutuluyor veya engelleniyor mu bilemiyorum.

Kullanımı itibarı ile her ilde, her ilin her ilçesinde ve neredeyse her mahallesine kadar çalışan kişiler mevcut.

Bu kişilerden, sosyal ağlar üzerinden canlı yayınla cinsel birlikteliklerini veya soyunma görüntülerini belli bir ücret karşılığında yayınlayanları da mevcut.

Sanal genelevlerin verdiği zararları engellemek için ülkenin zina yasasını devreye sokması gerekir. Kanunlar koyulurken suçluların rahatı değil toplumun ıslahı ve rahatına öncelik verilmelidir…

Türkiye’de resmi reşit olma yaşı 18 olduğu için "bu yaşa gelen çocuklarını, askere giden veya evlilik öncesi son heyecan" adı altında illegal birleşme ayarlayanları da ileriki yazılarımızda dile getirmeye çalışacağız inşallah…

Son söz Allah’ın…

Onlar Allah ile beraber başka bir ilahı yardıma çağırmazlar. (Kur’ân’ın) Haklı (saydığı) bir sebep yoksa Allahın dokunulmaz kıldığı canı öldürmezler; zina da etmezler. Kim bunları yaparsa cezayı görür. (Furkan,25/68)

Selam ve dua ile…

Nizamettin Baraçkılıç

 

 
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.