UYDURULMUŞ DİN Mİ İNDİRİLMİŞ DİN Mİ?

Edip Çıtlakoğlu
19.6.2017

(Rad 13/28)

الَّذِينَ آمَنُوا وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِكْرِ اللَّهِ ۗ أَلَا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ 

O’na yönelenler, inanıp güvenen ve Allah'ın zikri (Kitabı) ile kalpleri[*] yatışanlardır. Kalpler ancak Allah'ın zikri ile yatışır. 

[*] Kalpte (göğüste) olan ruhtur. Ruh sağlığı Kur’an’a uygun yaşam (takva) ile korunur veya Kur’an’a ve fıtrata uygun yaşam şekline ve Allah’a dönüş (tevbe) ile iyileştirilebilir. 

BU AYET KUR'ANA SIRTINI DÖNEN HERKESE HEDİYE OLSUN. 

İMAN ETTİĞİMİZ HZ. KUR'AN İLE KALBLER MUTMAİN OLURKEN KUR'ANI BIRAKIP BEŞERİ FANİ KULLARIN ESERLERİ İLE MEŞGUL OLANLARA ACIMAK LAZIM. BU TİPLER ARACI KULLANMAYA ALIŞMIŞ. OYSA KUR'AN ÇOK AÇIK ANLAŞILIR BİR KİTAP OLARAK BİZLERE İNMESİNE RAĞMEN ISRARLA KURANDAN SOĞUTMA KORKUTMA FAALİYETLERİ DEVAM ETMEKTEDİR. BU TİPLERLE HAİN FETÖCÜ ZINDIKLARIN TEK FARKI DARBE DEĞİL Mİ? FETÖ SALYA SÜMÜK ALLAH DİYEREK (tıpkı şeytan gibi *(Fatır 35/5)

يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ ۖ فَلَا تَغُرَّنَّكُمُ الْحَيَاةُ الدُّنْيَا ۖ وَلَا يَغُرَّنَّكُمْ بِاللَّهِ الْغَرُورُ 

Ey insanlar! Allah'ın verdiği söz bütünüyle gerçektir; dünya hayatı sizi aldatmasın. Sakın o çok aldatan şeytan da sizi Allah ile aldatmasın.

BU İNSANLARI ALDATMADI MI? 

Ülkemizde 1 milyona yakın insan aile bedbaht olmadı mı? Sebep ne uyduruk din değil mi? 

Allah'ın bize seçtiği DİN İSLAM değil mi?

(Al-i İmran 3/19)

إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلَامُ ۗ وَمَا اخْتَلَفَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ إِلَّا مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَهُمُ الْعِلْمُ بَغْيًا بَيْنَهُمْ ۗ وَمَنْ يَكْفُرْ بِآيَاتِ اللَّهِ فَإِنَّ اللَّهَ سَرِيعُ الْحِسَابِ 

Allah katında din, İslam’dır.[1*] Kendilerine kitap verilenler, bu ilim[2*] geldikten sonra, sırf aralarındaki kıskançlık yüzünden ihtilaf çıkarırlar. Kim Allah'ın âyetlerini görmezlikten gelirse, Allah onun hesabını hızlı görür. 

[1*] İslam, teslim olmak demektir. Allah’a teslim olana Müslim denir. Türkçede ona Müslüman denir.

[2*] “Bu ilim” diye anlam verdiğimiz kelime, el ilmu (الْعِلْمُ)’dur. Allah’ın gönderdiği bütün kitapların özelliklerinden biridir. Allah’ın ilmi ile bir tek kitabın herşeyi açıklamasını (Yusuf 12/111) sağlayan düzenleme(tevil) yöntemi, el ilmu’dur Bkz. (Al-i İmran 3/7)

Bu ilim üzerine Allah tarafından düzenlenmiş Kitap’tan çıkarılmış doğru hükümlere hikmet denir. Ellerinde kitap olanlar, kendilerine gelen son kitabın ilmini (yöntemi) fark etmiş ve onun Allah katından olduğunu anlamıştır. Ancak bu durum, ister kendilerine Müslüman diyen, isterse diğer ümmetlerden olsun, uydurulmuş dinin menfaat odaklı düzenini altüst eder ve insanları sömürmeyi imkânsız hale getirir. Uydurdukları düzen sayesinde elde ettikleri üstünlüğü (bagy:بَغْيًا) devam ettirebilmek için kendilerini doğrulara (ayetlere) kapatmayı, ayetlerin üstünü örtmeyi, görmezden gelmeyi ve inkâr etmeyi tercih ederler. Bunların azgınlıkta ileri gidenleri, üstünlüğü sağlamak veya kaptırmamak amacıyla kendilerine gelen elçiyi göçe zorlamak, öldürmek gibi pek çok zalimliği işlemiştir Bkz. (Al-i İmran 3/21).

Bugün bile bu suçların işlenmekte olduğu gözlemlenebilir. Bu ayetin ve içinde Ehl-i Kitap geçen diğer ayetlerin muhatabı sadece önceki kitabı bilenler değil, Müslümanlarda dahi elinde kitabı olan ve o konuda bilgisi olan tüm ümmetlerdir. Elinde bir kitap olsa bile o kitap hakkında bu ehliyete, bu hikmete, bu ilme sahip olmayanlara “ümmi” denir. Onlar sadece kurgu, uydurma ve tahminlerine göre hareket ederler (Bkz. Bakara 2/78).

Hz Allah'ın Nebileri ve sahabeleri indirilen din İSLAM'ı yaşamadılar mı?

Yine Hz Kur’an ümmet olun bölünmeyin demiyor mu?

Bunca cemaat ümmet olgusunu zedelemediler mi?

(Rum 30/32)

مِنَ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَكَانُوا شِيَعًا ۖ كُلُّ حِزْبٍ بِمَا لَدَيْهِمْ فَرِحُونَ 

Birilerine bağlanarak dinlerini bölenlerden olmayın. Her cemaat kendinde olanla övünüp durur. 

Bu gün her cemaat neyle övünüyor. Çoğu din baronu değil mi? 

Tabi ki resmi din kuruluşu 4000'e yakın hain fetöcü din adamları ile yıllarca uyutulunca ortaya çıkan tablo bugün ki uyduruk din terörü değil mi? 

Resmen 15 Temmuzda direkten döndük. 

Son olarak her cemaat her Müslümanım diyen dindar olduğunu bu dini en iyi yaşadığını söyleyebilir ancak vahyi bilgi bakın ne buyuruyor;

(İsra 17/84)

قُلْ كُلٌّ يَعْمَلُ عَلَىٰ شَاكِلَتِهِ فَرَبُّكُمْ أَعْلَمُ بِمَنْ هُوَ أَهْدَىٰ سَبِيلًا 

De ki “Herkes hedefine göre davranır[*]. Sonra kimin yolunun daha doğru olduğunu en iyi Rabbiniz bilir.” 

[*]  Herkesin bir hedefi vardır, o ona yönelir. Siz iyiliklerde yarışın. (Bakara 2/148)

SadakallahülAZİM...

Edip Çıtlakoğlu
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.